چهارشنبه, ۲۹ فروردین, ۱۴۰۳

درخواست دادستان میبد برای برخورد قاطع با تخریب‌کنندگان بافت تاریخی/مسئولان محلی شهرستان میبد پیشتاز حفاظت از بافت تاریخی

0 انتشار:

صدای میراث: دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میبد خواستار برخورد قاطع نیروی انتظامی با تخریب‌کنندگان بافت و بناهای تاریخی این شهرستان شد.

به گزارش اداره کل میراث‌فرهنگی استان یزد، علی باقرپور زارچی در جلسه پیشگیری از جرم در حوزه جرایم میراث‌فرهنگی گفت: در محاکم قضایی با تخریب‌کنندگان بافت تاریخی به شدت برخورد می‌شود.

صنایع‌دستی استان یزد؛ علی باقرپور زارچی در جلسه پیشگیری از جرم در حوزه جرائم علیه میراث فرهنگی، با اشاره به ارزش و اهمیت حفاظت از بافت تاریخی، افزود: نیروی انتظامی باید حفاظت از میراث گذشتگان را در اولویت برنامه های خود قرار دهد و با حفظ تعامل با مامورین حفاظت میراث‌فرهنگی، گشت‌های منظم در بافت تاریخی راه‌اندازی کند.

وی همچنین بر آموزش یگان مربوطه در نیروی انتظامی به منظور شناخت جایگاه و اهمیت آثار تاریخی و آشنایی آن‌ها با جرایم این حوزه، حضور و اقدام جدی نیروهای یگان حفاظت میراث‌فرهنگی در بازرسی از بافت‌های تاریخی شهرستان و اعلام به موقع جرایم و تعامل با مجموعه انتظامی در برخورد با متخلفان این بخش تاکید کرد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میبد با بیان اینکه بافت تاریخی میبد سرمایه ارزشمند برای رونق اقتصاد گردشگری است، افزود: ضرورت دارد همه ادارات و ارگان‌ها و همچنین مردم در جهت حفظ و رونق این بخش همکاری موثر با اداره میراث‌فرهنگی داشته باشند.

گفتنی است، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان میبد نیز در این جلسه با اعلام آمادگی برای برخورد با متجاوزان به آثار و بناهای تاریخی گفت: برخورد با جرایم میراث‌فرهنگی را در اولویت برنامه‌های خود قرار خواهیم داد و محدوده بافت تاریخی شهرستان زیر پوشش گشت‌های منظم پلیس قرار خواهد گرفت.

در این جلسه موضوع تقویت کمی و کیفی یگان حفاظت میراث‌فرهنگی شهرستان میبد و اختیارات و تکالیف آن‌ها در برخورد با جرایم مشهود این حوزه نیز بررسی شد.

print

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید