شورای هماهنگی تشکل‌های میراث‌فرهنگی: «صدای میراث‌» مرجع اطلاع‌رسانی فعالیت تشکل‌ها است

0 انتشار:

صدای میراث: هیات رییسه شورای هماهنگی تشکل‌های میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور در مصوبه‌ای صدای میراث‌ را به عنوان مرجع اطلاع‌رسانی تشکل‌های میراث‌فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری کشور اعلام کرد.

در این مصوبه با اشاره به تفاهمنامه همکاری میان سایت خبری-تحلیلی صدای میراث و شورای هماهنگی تشکل‌های میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اعلام شده است: با توجه به مصوبه هیات رییسه شورای هماهنگی و ایجاد تفاهمنامه همکاری پایگاه خبری صدای میراث با تشکل‌های میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور بخش تشکل‌های این پایگاه با مدیریت کارگروه رسانه کمیته رسانه شورای هماهنگی به مسئولیت مجتبی گهستونی در آن رسانه راه‌اندازی شده است که انگیزه آن بازتاب و نشر تخصصی و جامع‌تر فعالیت‌ها، اخبار و کارکردهای سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه‌های میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

شورای هماهنگی تشکل‌های میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور در ادامه اطلاعیه خود آورده است: باتوجه به این اصل مهم و ارزشمند، نمایندگان و مدیران محترم انجمن‌های زیر مجموعه شورای هماهنگی و همچنین دگر انجمن‌های مستقل فعال، می‌توانند تصاویر و گزارش برنامه‌های اجرایی انجمن متبوع خویش را، جهت هم‌رسانی در پایگاه خبری-تحلیلی و تخصصی صدای میراث و کانال شورای هماهنگی ارسال نمایند.

گفتنی است،‌سایت خبری – تحلیلی «صدای میراث» فعالیت خود را از دوم خردادماه سال ۱۳۹۷ آغاز کرد. سایت «صدای میراث» تلاش دارد با پرداختن به خبرهای حوزه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، جهت آگاهی‌رسانی حرفه‌ای به مخاطبان و علاقمندان به میراث‌فرهنگی ایران زمین، دست‌ساخته‌های بومی سرزمین و دوستداران سفر و گردشگری اقدام کند.

سایت خبری – تحلیلی «صدای میراث» همچنین با در نظر داشتن این موضوع که توجه به محیط‌ زیست ایران و حفاظت از منابع‌طبیعی کشور اهمیت زیادی در ترویج گردشگری مسئولانه دارد و از آنجا که محیط زیست به عنوان میراث‌طبیعی بی‌بدیل نقشی جدایی‌ناپذیر با صنعت گردشگری دارد، انتشار خبرها و گزارش‌های مرتبط با این حوزه را نیز در دستور کار قرار داده است.

بخش فرهنگ و هنر نیز با این رویکرد که ریشه‌‌ای عمیق و تاریخی در تمدن سرزمین‌مان ایران دارد، در این رسانه اینترنتی گنجانده شده است.

تلاش برای حفاظت بهتر و بیشتر از میراث ملموس و ناملموس و طبیعی کشور و معرفی آثار و توضیح ارزش‌های تاریخی آن‌ها و ترویج بهره‌گیری از هنرهای بومی و سنتی ایران، مرامنامه حرفه‌ای سایت خبری – تحلیلی «صدای میراث» است.

بی‌تردید تمامی صفحات این رسانه خبری و تحلیلی، متعلق به پژوهشگران، کارشناسان، صاحبنظران، هنرمندان، تشکل‌های مدنی هر سه حوزه، خبرنگاران و روزنامه‌نگاران تلاشگر و آگاه در حفظ تاریخ و زیست‌بوم این سرزمین است.

مخاطبان و علاقمندان به انتشار مطالب خبری، تحلیلی، پژوهشی و علمی می‌توانند آثار خود را برای انتشار در سایت خبری – تحلیلی «صدای میراث» به آدرس ایمیل sedayemiras@gmail.com ارسال و به منظور اطلاع بیشتر به صفحات ایجاد شده در شبکه‌های اجتماعی به نشانی https://t.me/sedayemiras و sedayemiras@ مراجعه کنند.

print

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید