پنج شنبه, ۰۴ مرداد, ۱۴۰۳

معاون گردشگری در رویداد معرفی ظرفیت‌های گردشگری ایران مطرح کرد: توسعه روابط ایران و اندونزی بر مبنای گردشگری سلامت

0 انتشار:
صدای میراث‌؛معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در رویداد معرفی ظرفیت‌های گردشگری جمهوری اسلامی ایران (Road show) در کشور اندونزی، گفت: گردشگران اندونزیایی می‌توانند در قالب گردشگری سلامت، از فرصت‌های پزشکی و درمانی به‌روز و کارآمد ایران بهره‌مند شوند.
به نقل از روابط‌عمومی معاونت گردشگری، علی‌اصغر شالبافیان که به همراه هیات همراه از جمله مسلم شجاعی مدیرکل بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی و فعالین بخش خصوصی، پیرو لغو روادید یکطرفه جمهوری اسلامی ایران با ۲۸ کشور جهان و انجام اقدامات مکمل شامل برگزاری رویداد معرفی ظرفیت‌های گردشگری جمهوری اسلامی ایران (road show) به جنوب شرق آسیا و کشورهای ویتنام، مالزی و اندونزی سفر کرده است، در حاشیه رود شو صبح امروز که با حضور فعالین دولتی و خصوصی اندونزیایی در شهر جاکارتا پایتخت کشور اندونزی برگزار شد، ضمن تشکر از میزبانی شایسته و استقبال قابل توجه بیش از ۱۲۰ شرکت گردشگری اندونزیایی، روابط گردشگری دو کشور را در حال رشد و فعال خواند و گفت: جمهوری اسلامی ایران با دارا بودن منابع غنی فرهنگی و تاریخی و نیز بهره‌مندی از فرصت‌های درمانی و پزشکی متخصص در قالب گردشگری سلامت و نیز مقصدی میانی برای مسافران حج با تعریف تورهای عمره پلاس، فرصتی جذاب برای سفر گردشگران اندونزیایی به شمار آید.
شالبافیان ادامه داد: ما بر این باوریم که توسعه گردشگری نه تنها به رشد اقتصادی کشورها کمک می‌کند، بلکه پل‌های فرهنگی و اجتماعی بین ملت‌ها را نیز مستحکم‌تر می‌سازد. در همین راستا، آماده‌ایم تا با همکاری‌های نزدیک‌تر و بهره‌گیری از تجربیات و دانش مشترک، گردشگری ایران و اندونزی را به سطوح بالاتری برسانیم.
معاون گردشگری کشور با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران دارای ظرفیت‌های گردشگری متنوع و فرصت‌های گسترده در مسیر توسعه صنعت گردشگری است، یادآور شد: این فرصت‌ها از جمله سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های گردشگری، ایجاد مراکز اقامتی و تفریحی و توسعه خدمات گردشگری به شمار می‌آید و از آنجایی که همکاری‌های بین‌المللی و تبادل تجربیات با دیگر کشورها نقش مهمی در توسعه این صنعت ایفا می‌کند، لذا ما آماده‌ایم تا با ارائه تسهیلات و مشوق‌های لازم، سرمایه‌گذاران اندونزیایی را به فعالیت در این بخش دعوت کنیم.
شالبافیان در ادامه با تاکید بر اینکه اقدام مهم جمهوری اسلامی ایران برای لغو روادید یکجانبه با کشور اندونزی یکی از راه‌های تشویق بخش خصوصی دو کشور برای تبادل گردشگر به شمار می‌آید، افزود: اندونزی بیشترین جمعیت مسلمان دنیا را در خود جای داده است که با توجه به گستردگی گردشگری حلال در ایران برای تمامی انواع گردشگری از جمله در حوزه خوراک، ورزش‌ها، تفریحات آبی و ساحلی می‌تواند مقصد خوبی برای مسلمانان اندونزی باشد.
او این نشست را به دلیل حضور بخش خصوصی گردشگری و برگزاری نشست‌های B۲B فرصتی ویژه برای آشنایی دو کشور نسبت به یکدیگر دانست و گفت: برقراری پروازهای مستقیم همیشه یکی از راه‌های کاهش هزینه سفر و افزایش تبادلات گردشگری میان دو کشور به شمار می‌آیند که راهگشای ارتباط بیشتر میان فعالین بخش خصوصی دو کشور نیز خواهد بود.
معاون گردشگری کشور همچنین در رودشو معرفی ظرفیت‌های گردشگری ایران در اندونزی، ویٰژگی مهمان‌نوازی را یکی از ارزش‌های فرهنگی ایرانیان عنوان کرد که در کنار تاریخ و تمدنی کهن، با آثار تاریخی و فرهنگی در شهرهایی مانند اصفهان، شیراز و یزد، یکی از جاذبه‌های ایران برای سفر است.
شالبافیان درپایان خطاب به فعالین بخش خصوصی حاضر در این نشست تاکید کرد: اعضای ایرانی حاضر در هیات، از افراد خوشنام و حرفه‌ای صنعت گردشگری ایران هستند. مطمئنم که می‌توانید روابط اقتصادی خوبی را با هم آغاز کنید. از همه شما عزیزان دعوت می‌کنم که به ایران سفر کنید و از نزدیک با جاذبه‌ها و زیبایی‌های کشورمان آشنا شوید. ما با تمام توان و امکانات، آماده استقبال از شما هستیم و امیدواریم که تجربه‌ای به‌یادماندنی و دلپذیر از ایران داشته باشید.
print

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید