پنج شنبه, ۰۴ مرداد, ۱۴۰۳

معرفی ظرفیت‌های ایران به بیش از ۱۲۰ شرکت گردشگری اندونزیایی 

0 انتشار:
صدای‌میراث؛ رویداد معرفی ظرفیت‌های گردشگری ایران (Road show) با حضور معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشورمان و نیز فعالین بخش دولتی و خصوصی دو کشور با مشارکت بیش از ۱۲۰ شرکت تخصصی گردشگری اندونزیایی در شهرجاکارتا کشور اندونزی برگزار شد.
به نقل از روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، نظر به لغو روادید یکطرفه جمهوری اسلامی ایران با ۲۸ کشور جهان، معاونت گردشگری اقدام به انجام فعالیت‌های تکمیلی از جمله برگزاری رود شو یا رویداد معرفی ظرفیت‌های گردشگری خود در میان کشورهای هدف کرده است.
به همین منظور علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری کشور به همراه هیات همراه شامل مسلم شجاعی مدیرکل بازاریابی و تبلیغات وزارت و فعالین بخش خصوصی این حوزه به جنوب شرق آسیا سفر کرده‌اند تا با برگزاری رود شو در کشورهای ویتنام، مالزی و اندونزی نسبت به معرفی توانمندی های صنعت گردشگری کشورمان اقدام کنند.
به همین منظور رویداد معرفی ظرفیت‌های گردشگری ایران یا Road Show در شهر جاکارتا کشور اندونزی با حضور بیش از ۱۲۰ شرکت بخش خصوصی گردشگری این کشور برگزار شد و ضمن سخنرانی مقامات ارشد حوزه گردشگری دو کشور، فعالین بخش خصوصی در قالب نشست های B2B با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.
در این رویداد ضمن نمایشی از نماهنگ‌های مختلف از جاذبه‌های گردشگری کشورمان فعالین دولتی و خصوصی اندونزیایی با دریافت اقلام تبلیغاتی گردشگری جمهوری اسلامی ایران، با کشورمان از زوایای مختلف آشنا شدند تا بتوانند در تبادلات و نشست‌های مشترک مورد بهره‌بردای لازم قرار دهند.
گفتنی است کشور اندونزی با جمعیت بیش از ۲۷۰ میلیون نفر، بیشترین جمعیت مسلمان دنیا را در خود جای داده است که با توجه به گستردگی گردشگری حلال در ایران برای تمامی انواع گردشگری از جمله در حوزه خوراک، ورزش‌ها، تفریحات آبی و ساحلی می‌تواند مقصد خوبی برای مسلمانان اندونزی به شمار آید. در همین راستا طراحی و اجرای تورهای عمره پلاس به معنای میزبانی ایران از حجاج اندونزیایی قبل یا بعد از سفر به حج و نیز برقراری پرواز مستقیم می‌تواند یاری‌رسان توسعه روابط قابل انتظار باشد.
print

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید