میزبانی از تور آشناسازی گردشگری اساتید و دانشجویان دانشگاه لیسبون

0 انتشار:

مدیر کل بازاریابی وتبلیغات گردشگری گفت:  از امروز ۴ خردادماه، به مدت یک هفته، میزبان گروهی از اساتید و دانشجویان مرکز ایرانشناسی  دانشگاه لیسبون پرتغال در قالب تور آشناسازی هستیم.

به گزارش روابط‌عمومی معاونت گردشگری، محمد ابراهیم لاریجانی با بیان این خبر گفت:  برگزاری تور آشنا‌سازی همواره طیف‌های مختلفی از مخاطبان کشورهای هدف را مورد توجه قرار می‌دهد و در این میان دانشگاهیان از جمله مخاطبانی هستند که تاثیر پذیری و تاثیر گذاری آنها برای جامعه میزبان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی افزود: با راه‌اندازی مرکز ایران‌شناسی در دانشگاه لیسبون پرتغال در سال گذشته، ایده دعوت از استادان این مرکز برای بازدید از ایران شکل گرفت؛ لذا با حمایت دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری و با همکاری شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری “سفرهای نقره ای”  برگزاری تور آشنا‌سازی مربوطه انجام گرفت.

لاریجانی با بیان  اینکه این تور به سرپرستی رییس مرکز ایرانشناسی دانشگاه لیسبون  و  ۲ نماینده و مشاور فرهنگی پارلمان پرتغال به کشور وارد شده  اظهار کرد: تور آشناسازی موردنظر با هدف گسترش دوستی بین ملل و شناخت ملت‌ها از یکدیگر و مشاهده عینی تنوع جاذبه‌های فرهنگی، مذهبی و طبیعی ایران و همچنین خنثی‌سازی تبلیغات سوء نسبت به کشور، و نمایش اقتدار  پیشرفت، توسعه و امنیت  برنامه‌ریزی شده است.

لاریجانی در پایان افزود : دفتر بازاریابی تبلیغات گردشگری سال گذشته ۱۹۴ نفر  متشکل از خبرنگار ، مجری رادیو و تلوزیون ، فعال گردشگری،تور اپراتور و گروه های اثر‌گذار کشور های بازار هدف را در قالب تور آشناسازی به کشور آورد. همچنین در سال جدید این دومین گروهی است که در قالب تورآشناسازی وارد کشورمان می شود و پیش از این در اردیبهشت ماه گذشته نیز گروهی مرکب از فعالان گردشگری و توراپراتورهای مهم از کشور چین، با قابلیت ها و ظرفیت های گردشگری کشورمان آشنا شدند.

گفتنی است اعضای  تور آشناسازی کشور پرتغال، در تاریخ ۴/۳/۹۸ از طریق فرودگاه امام خمینی وارد ایران شده و پس از بازدید از استان‌های تهران، اصفهان، یزد و شیراز در تاریخ ۱۱ خردادماه سال جاری از استان فارس کشور را ترک  خواهند کرد.

لازم به ذکر است ریاست مرکز ایران شناسی ؛  دونفر مشاور فرهنگی پارلمان پرتغال ، چند کارشناس و مدیر شرکت توریستی و فعال در حوزه آسیا ، یک نفر  مدیر شرکت بیمه مسافرتی .  یک نفر سر میهماندار هواپیمایی پرتغال . یک نفر  باستان شناس  یک نفر محقق ایرانشناسی و تعدادی دانشجوی مطالعات آسیایی با گرایش ایرانشناسی از جمله افراد حاضر در این تور خواهند بود .

print

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید