جمعه, ۲۴ فروردین, ۱۴۰۳

آغاز دهمین رویداد فرهنگی صندوق احیاء در مجموعه سعدالسلطنه

0 انتشار:

صدای میراث: دهمین رویداد فرهنگی صندوق احیاء با حضور مدیران، مسئولان و علاقمندان استان قزوین با استقبال فراوان گردشگران در مجموعه سعدالسلطنه آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صندوق احیاء «صابتا»، رویداد فرهنگی کاروانسرای سعدالسلطنه که به مدت یک هفته در این مجموعه برگزار می شود با برپایی برنامه های فرهنگی به برگزاری کارگاه های تخصصی، نمایشگاه ها و … خواهد پرداخت.

بنا بر این گزارش روابط عمومی سعد السلطنه، برگزاری سمپوزیوم ساخت سردیس شهدا و مفاخر با حضور ۱۵ استاد برجسته مجسمه سازی کشور ، برگزاری کارگاه تخصصی گردشگری خلاق در ایران و برگزاری پنجمین دوسالانه خوشنویسی با نام ملک محمد قزوینی با ۲۱۵ اثر برجسته از جمله برنامه های فرهنگی است که از روز دوشنبه پنجم شهریور در حال اجرا و برگزاری است .

برگزاری کارگاه شیرینی پزی برای علاقمندان و گردشگران ، کارگاه خوشنویسی توسط انجمن خوشنویسان، برگزاری نمایشگاه فرهنگ و ملل با حضور ۱۰ کشور ارمنستان، برزیل، ترکیه، قزاقستان و …در شترخان مجموعه، تور دوچرخه، بازدید کنفرانس ملی فیزیک و … از برنامه های جالب و متنوع دیگری است که در طی روزهای آتی برگزاری هفته فرهنگی صندوق احیاء در مجموعه سعدالسلطنه به اجرا گذاشته می شود.

ویژه برنامه شب های فیروزه ای به یاد و خاطره ۳۰۰۰ شهید استان قزوین از جمله برنامه های بسیار جذاب این رویداد فرهنگی است که از شبکه ۵ صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش می گردد.

همچنین جهت معرفی هر چه بیشتر مجموعه سعدالسلطنه یک نشست خبری با حضور ۲۰ رسانه داخلی و ۱۲ رسانه خارجی توسط مدیر عامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری قزوین برگزار خواهد شد.

این گزارش حاکیست؛ هفته فرهنگی مجموعه سعدالسلطنه، دهمین رویداد فرهنگی صندوق احیاء است که از پنجم تا ۱۲ شهریور ماه در شهر قزوین برگزار می گردد.

گفتنی است؛ کاروانسرای سعدالسلطنه قزوین بزرگترین مجموعه کاروانسرای درون شهری ایران است که در سال ۱۳۸۷  توسط صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی به سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری قزوین جهت مرمت، احیاء و بهره برداری واگذار گردیده است.

print

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید