دوشنبه, ۰۷ خرداد, ۱۴۰۳

برگزاری تورهای گردشگری به شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی آزاد شد/بزودی زمان برگزاری تورهای ورودی به کشور اعلام می‌شود

0 انتشار:

صدای میراث: معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی و دبیر کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید بر این موضوع که محدودیتی برای برنامه‌ریزی، ساماندهی و اجرای تورهای گردشگری وجود ندارد کرد اعلام کرد: در حال حاضر تمامی حلقه‌های زنجیره خدمات گردشگری کشور اعم از مراکز اقامتی، پذیرایی، دفاتر خدمات مسافرتی، سایت‌ها و مراکز فرهنگی – تاریخی و طبیعت‌گردی فعال هستند و محدودیتی برای اجرای تور در داخل کشور وجود ندارد.

ولی تیموری گفت: بزودی و طبق رایزنی‌های صورت گرفته با ستاد ملی کرونا و دستگاه‌های فرابخشی زمان و ساز و‌ کار لازم برای ورود گردشگران خارجی نیز اعلام می‌شود.

به گزارش معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، تیموری افزود: برقراری کلیه فرایندهای حوزه گردشگری بر اساس پروتکل‌های تعریف شده در قالب سفر هوشمند و رعایت ضوابط بهداشتی انجام می‌شود.

دبیر کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت مقابله با بیماری کرونا همچنین در تشریح روند اعطای تسهیلات به فعالین حوزه گردشگری گفت: در حال حاضر مدارک آن دسته از شاغلین صنعت گردشگری که دارای کد کارگاهی و بیمه تامین اجتماعی هستند؛ پیرو دریافت پیامک مربوطه در حال ارسال به بانک‌های عامل است و آن دسته افرادی که تاکنون پیامک دریافت نکرده‌اند نیز باید مشخصات و مدارک خود را در سامانه وزارت کار جهت رسیدگی مجدد ثبت کنند.

او افزود: فعالین حوزه بوم‌گردی، راهنمایان گردشگری و هنرمندان صنایع‌دستی نیز در صنعت گردشگری حضور دارند که متاسفانه از امکان کد کارگاهی بیمه تامین اجتماعی بی‌بهره هستند که براساس رایزنی‌ها و تلاش‌های صورت گرفته، سازو کار اجرایی لازم برای اعطای تسهیلات به این گروه نیز در قالب تفاهمنامه مشترک میان وزارت گردشگری و وزارت کار در دست اقدام است و بزودی اعلام می‌شود.

print

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید