رحمانی سرپرست پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار فرهنگی ـ تاریخی شد

0 انتشار:

صدای میراث: بهروز عمرانی سرپرست پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری امروز در حکمی غلامرضا رحمانی را به عنوان سرپرست پژوهشکده حفاظت‌ومرمت آثار فرهنگی–تاریخی منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، رحمانی کارشناس مرمت اشیاء فرهنگی از دانشکده پردیس اصفهان دانشگاه هنر اصفهان(۱۳۷۵)، کارشناس ارشد مرمت اشیاء فرهنگی (۱۳۷۸) و دکترای همان رشته از دانشگاه هنر اصفهان است.

او همکاری خود را با مرکز تحقیقات مرمت آثار تاریخی–فرهنگی به عنوان کارشناس مرمت از سال ۱۳۷۴ آغاز کرد و در سال ۱۳۷۵ به عنوان سرپرست کارگاه اجرایی طرح آسیب‌شناسی و مستندنگاری تزیینات داخلی بنای گنبد سلطانیه منصوب شد.

وی از آن تاریخ تا امروز عهده‌دار مسئولیت هدایت و مدیریت پروژه‌های بزرگ و مهم حفاظت و مرمت در سطح کشور بوده و در سال  ۱۳۷۵ به عنوان مرمتگر برتر در سطح سازمان برگزیده شد.

همچنین مقاله رحمانی در پنجمین همایش حفاظت و مرمت اشیاء تاریخی – فرهنگی، به عنوان یکی از سه مقاله برتر همایش معرفی شد.

وی با شکل‌گیری گروه‌های تخصصی در پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار فرهنگی – تاریخی در سال ۱۳۷۹ مسئولیت گروه حفاظت و مرمت نقاشی را عهده‌دار بود و از سال ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۷ در سمت معاونت پژوهشکده انجام وظیفه کرد.

رحمانی علاوه بر تدریس دروس تخصصی رشته حفاظت و مرمت در مقاطع مختلف تحصیلی، مقالات متعددی نیز در زمینه های گوناگون به چاپ رسانده است.

گفتنی است، پیش از این کامران احمدی به مدت ۴سال و نیم ریاست پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار فرهنگی-تاریخی را عهده‌دار بود.

print

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید