یکشنبه, ۰۶ خرداد, ۱۴۰۳

استاندار فارس: تخت جمشید امسال ۶۰ میلیارد تومان بودجه دولتی می‌گیرد | پس از پیگیری تکمیلی درباره بودجه مستقل تخت جمشید اطلاع رسانی می کنیم

0 انتشار:

صدای میراث: استاندار فارس از اختصاص بودجه ۶۰ میلیارد تومانی به تخت جمشید در سالجاری خبر داد.

محمد هادی ایمانیه در گفت وگو با صدای میراث اعلام کرد: در سفر دوم رییس جمهوری ۱۰۰۰ میلیارد تومان بودجه میراثی به استان فارس اختصاص یافته است که امسال قرار است ۳۰۰ میلیارد تومان آن تخصیص یابد و تصمیم اولیه ما این است که از این مبلغ ۶۰ میلیارد تومان به تخت جمشید تخصیص داده شود.

استاندار فارس در این گفت وگو با اعلام این که بودجه‌ای که قرار است به تخت جمشید تخصیص یابد صرف بازسازی تخت جمشید و مرمت پله‌های این میراث جهانی که مشکلات بسیار دارد خواهد شد و بخشی دیگر از این بودجه نیز صرف ساماندهی اطراف محوطه میراث جهانی تخت جمشید و سامان بخشی به ورودی و پارکینگ این محوطه باستانی خواهد شد.

او همچنین از تصمیم دولت برای اداره تخت جمشید بصورت هیات امنایی در سال آینده خبر داد و گفت: اداره تخت جمشید بصورت هیات امنایی برای این محوطه باستانی بهتر است و با این تصمیم تخت جمشید روی پای خود خواهد ایستاد.

محمد هادی ایمانیه تاکید کرد: برای تخصیص ۶۰ میلیارد تومان بودجه از اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی که امسال برای رسیدگی به میراث فرهنگی استان فارس تخصیص خواهد یافت، نیازمند تصمیم مشترک با  شورای برنامه ریزی استان فارس هستیم.

استاندار فارس با قدردانی از اداره کل میراث فرهنگی این استان در رسیدگی به محوطه میراث جهانی تخت جمشید گفت: در چهار ماه گذشته اداره میراث فرهنگی استان فارس ۴۰ درصد از پلکان‌های تخت جمشید را مرمت و ترمیم کرده است.

محمد هادی ایمانیه همچنین در پاسخ به این سوال صدای میراث که آیا ردیف بودجه مستقل ملی سالیانه تخت جمشید که از سال ۱۳۹۶ با مصوبه دولت قبل به این مجموعه تخصیص می‌یافت در سال ۱۴۰۱ توسط سازمان برنامه و بودجه حذف شده است؟ گفت: دولت اهتمام ویژه به تخت جمشید و آثار تاریخی در استان فارس دارد و پاسخ به این سوال را که آیا ردیف بودجه مستقل تخت جمشید در سال ۱۴۰۱ حذف شده است یا خیر؟‌ پاسخ به این موضوع را پس از بررسی های تکمیلی اعلام خواهم کرد. ضمن آن که بودجه ۱۰ میلیارد تومانی در سال برای حفاظت و مرمت و نگهداری از محوطه وسیعی همچون تخت جمشید رقم زیادی نیست.

print

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید