جمعه, ۲۴ فروردین, ۱۴۰۳

۲۵۰ موزه و باغ موزه تهران تعطیل شدند/موزه‌ها در شهرهای قرمز و نارنجی پرخطر هم تعطیل هستند/کارکنان موزه‌های تعطیل شده در صورت داشتن شرایط دورکار می‌شوند

0 انتشار:

صدای میراث: شیوع افزایشی کووید ۱۹ در کشور و وضعیت بحرانی تهران در مقابله با بیماری کرونا برخی موزه‌های کشور و ۲۵۰ موزه استان تهران را با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا بار دیگر و برای یک هفته تعطیل کرد.

محمدرضا کارگر، مدیرکل امور موزه‌ها و اموال منقول وزارت میراث‌فرهنگی اما در گفت‌وگو با صدای میراث اعلام کرد: با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا ۲۵۰ موزه فعال خصوصی و موزه‌های متعلق به نهادها و وزارتخانه‌ها از جمله وزارت میراث‌فرهنگی در استان تهران به مدت یک هفته تعطیل هستند.

کارگر گفت: موزه‌ها برای بازدید مردم تعطیل هستند. ولی همکاران موزه‌ای برای پاسخگویی به نیازهای پژوهشی حضور دارند.

مدیرکل امور موزه‌ها و اموال منقول وزارت میراث فرهنگی در پاسخ به این سوال صدای میراث که چرا کارکنان موزه‌های تعطیل شده مشمول دورکاری نمی‌شوند گفت: اگر کارکنان متقاضی استفاده از دورکاری باشند و شرایط دورکاری را داشته باشند، می توانند از دورکاری برخوردار شوند.

محمدرضا کارگر اعلام کرد: ۷۱۱ موزه فعال در کشور وجود دارد که علاوه بر موزه‌های تعطیل شده در تهران، موزه‌های فعال در شهرهای قرمز یا شهرهای نارنجی پرخطر که در لبه تبدیل شدن به شهرهای قرمز در شیوع کرونا هستند تعطیل شدند.

مدیرکل امور موزه‌ها و اموال منقول وزارت میراث‌فرهنگی در پاسخ به خسارت ریالی وارد شده ناشی از تعطیلی موزه‌ها در ایام کرونا به صدای میراث گفت: به دلیل تعطیلی ۵ ماهه موزه‌ها تا پایان اردیبهشت سال ۹۹ حدود ۸۰ میلیارد تومان خسارت به چرخه مالی فعالیت موزه‌های متعلق به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی وارد آمد.

print

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید