سفارت ایران در باکو: تردد زمینی و هوایی اتباع آذربایجان به ایران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بلامانع است

0 انتشار:

صدای میراث: سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور آذربایجان با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به کنترل کرونا در ایران ورود و خروج اتباع آذربایجانی از مرزهای زمینی و هوایی نیاز به مجوز قبلی نداشته و بلامانع است.

سفارت ایران در باکو همچنین اعلام کرد: به دنبال کنترل و مهار قابل توجه همه گیری کرونا در ایران، از تاریخ ١۴٠٠/٠٨/٠١ ( ۲۳ اکتبر ۲۰۲۱ ) ورود و خروج اتباع جمهوری آذربایجان از مرزهای هوایی و زمینی ( آستارا ، بیله سوار، جلفا و پلدشت ) نیاز به مجوز قبلی نداشته و تردد افراد فوق با رعایت پروتکل‌های بهداشتی زیر بلا مانع خواهد بود:
۱.  افراد بالای ۱۲ سال حین ورود به ایران از مبادی رسمی هوایی، دریایی، ریلی و زمینی ملزم به ارائه گواهی واکسیناسیون کرونا که حداقل دو هفته از تاریخ نوبت دوم تزریق آن گذشته است می‌باشند.
۲. در صورت نداشتن گواهی واکسناسیون کرونا، ارائه گواهی آزمایش PCR منفی با مهلت کمتر از ۹۶ ساعت از صدور نتیجه آن توسط آزمایشگاه های معتبر، الزامی است.
ایسنا نیز اعلام کرد: طی ۹ماه گذشته، ۹ هزار  تن از اتباع جمهوری آذربایجان در قالب ۳۸ گروه پس از اخذ مجوز لازم توسط بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو اجازه ورود به خاک جمهوری اسلامی ایران بافتند.

print

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید