سفر هیات عراقی به ایران با هدف همکاری‌های گردشگری و مرمت مشترک آثار تاریخی

0 انتشار:
صدای میراث: مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری گفت: با توجه به تفاهم‌نامه همکاری‌های گردشگری بین دو کشور ایران و عراق و برگزاری دو نشست کمیته فنی، تفاهم‌نامه مذکور تاکنون، سومین نشست کمیته فنی مشترک همکاری‌های گردشگری، هم‌‌زمان با کنفرانس گردشگری سلامت اکو در اردبیل برگزار می‌شود.

به گزارش معاونت گردشگری، محمدابراهیم لاریجانی افزود: این نشست با موضوع گردشگری سلامت، همکاری‌های مرزی، ساماندهی و  امنیت گردشگران و زائران، تسهیل در صدور روادید و خدمات کنسولی، برگزاری تورهای تلفیقی بین ایران، افغانستان و عراق، آموزش فعالان گردشگری عراقی توسط طرف ایرانی و معرفی و تبلیغات جاذبه‌های گردشگری دو طرف برگزار می‌شود.

او تصریح کرد: هیئت عراقی امشب به ریاست معاون گردشگری وزارت فرهنگ و گردشگری و آثار باستانی عراق و پنج نفر از مقامات بلندپایه و  بخش خصوصی عراق وارد ایران می‌شوند.

لاریجانی افزود: با توجه به حضور مقامات میراث‌فرهنگی کشور عراق در این کمیته، نمایندگانی نیز از معاونت میراث‌فرهنگی سازمان در هیئت ایرانی حضور خواهند داشت و موضوعاتی از جمله ثبت جهانی آثار مشترک، مرمت برخی آثار تاریخی مشترک، همکاری در تبادل تجربیات طرف ایرانی در حوزه حفظ و مرمت آثار تاریخی و موضوعات پژوهشی در این نشست مطرح می‌شود.

مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری گفت: کمیته فنی مشترک همکاری‌های گردشگری ایران و عراق روز چهارشنبه ۲۹ خرداد ۹۸ به ریاست دکتر تیموری معاون محترم گردشگری سازمان متبوع در سه جلسه افتتاحیه کارشناسی و توافق و تبادل پروتکل تنظیمی برگزار می‌شود.

او افزود: با توجه به طرح شناسایی بازارهای هدف که منجر به انتخاب ۳۰ کشور هدف اولویت‌دار در ۴ سطح شده است، دفتر بازاریابی و تبلیغات قصد دارد کمیته های فنی مشترک با ۱۰ کشور اول بازار هدف گردشگری ایران را در ۶ ماه اول سال۹۸  برگزار کند و ارتباط تنگاتنگی با این کشورها ایجاد کند.

لاریجانی تصریح کرد: در ۶ ماه دوم امسال جلسات کمیته فنی با سایر کشورهای هدف گردشگری نیز برگزار خواهد شد.

print

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید