عزت‌الله ضرغامی از کشف شبکه جاسوسی برای ضربه زدن به گردشگری ایران خبر داد/وزیر اسبق اطلاعات در گفت‌وگو با صدای میراث: شبکه گسترده جاسوسی علیه گردشگری ایران در جنوب کشور منهدم شد/حجت‌الاسلام علی یونسی: توضیحات بیشتر را از آقای ضرغامی بخواهید

0 انتشار:

صدای میراث: «عزت‌الله ضرغامی»، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در توئیتی به نقل از حجت‌الاسلام «علی یونسی»، وزیر اطلاعات دوره اصلاحات و دستیار حسن روحانی رییس جمهوری سابق کشورمان در امور اقوام و اقلیت های دینی اعلام کرد که « بخش ضدجاسوسی، شبکه‌ ای را کشف کرده که ماموریت‌شان، توقف هر اقدام مثبت برای رونق گردشگری ایران بوده است. هرچه می‌گذرد، گفته‌ او را بیشتر باور می‌کنم. ضمن اینکه عوامل این شبکه‌ها، استاد استفاده از ساختارها و تریبون‌های رسمی هستند.»

اگرچه عزت‌الله ضرغامی، هیچ توضیح بیشتری در اینباره نداده است اما، این نخستین‌بار است که موضوع کشف شبکه جاسوسی با هدف مقابله با رونق صنعت گردشگری ایران آن هم در دورانی که گردشگری ایران دوران طلایی خود را پشت سر می‌گذاشت، توسط وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، رسانه‌ای شده است و بلافاصله در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها بازنشر شد.

حجت‌الاسلام علی یونسی: نقل قول ضرغامی کاملا درست است

اما داستان این شبکه چیست و چگونه کشف شده است؟ سایت صدای میراث تلاش کرد تا صحت متن توئیتری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور را از حجت‌الاسلام علی یونسی، وزیر اسبق اطلاعات در دوره اصلاحات و معاون اقوام و اقلیت‌های دینی در دولت تدبیر و امید پیگیری کند.

حجت‌الاسلام علی یونسی در پاسخ به سال صدای میراث که آیا اظهارات عزت‌الله ضرغامی واقعیت دارد و چنین شبکه‌ای در حوزه گردشگری ایران فعالیت می‌کردند؟ گفت: اظهارات آقای ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و نقل قولی که ایشان از بنده کرده‌اند کاملا درست است و چنین شبکه‌ای در کشور فعالیت داشت.

وزیر اسبق اطلاعات و دستیار اقوام و اقلیت‌های دینی حین روحانی، رییس جمهوری سابق کشورمان در پاسخ به این سوال که جزئیات فعالیت این شبکه و شیوه فعالیت آن‌ها چه بوده است اعلام کرد: بنده در شرایطی هستم که امکان اظهارنظر درباره جزئیات این موضوع را ندارم. ولی اگر از خود آقای ضرغامی بپرسید ایشان می‌توانند بطور کامل در مورد آن توضیح دهند.

توضیحات بیشتر را از وزیر میراث‌فرهنگی بخواهید

حجت الاسلام یونسی در پاسخ به این سوال صدای میراث که شبکه جاسوسی گردشگری آیا در سطح گسترده در اریان فعالیت داشته یا تنها شامل تعداد محدود می‌شده است؟ گفت: فعالیت این شبکه در داخل ایران بود و بطور گسترده فعالیت داشت و نیروهای وزارت اطلاعات سرانجام موفق به کشف این شبکه در جنوب کشور شدند.

وزیر اسبق اطلاعات اما جزئیات بیشتری از کشف چنین شبکه‌ای که به اعلام عزت‌الله ضرغامی ماموریت‌شان توقف اقدامات مثبت در رونق گردشگری ایران بوده است و عوامل آن استاد استفاده از ساختارها و تریبون‌های رسمی هستند، در اختیار صدای میراث نگذارت و هرگونه توضیح بیشتر در مورد جزئیات فعالیت این شبکه را برعهده عزت الله ضرغامی، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گذاشت.

print

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید