عملیات مرمتی مجموعه حسن پادشاه تبریز تا نوروز به پایان می رسد

0 انتشار:

صدای میراث: مدیر پایگاه بازار تاریخی تبریز از اتمام عملیات مرمتی مجموعه حسن پادشاه تبریز تا پایان اسفندماه سال جاری خبر داد. او همچنین از مشارکت پایگاه و اداره آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی در امور زیرساختی بازار جهانی تبریز گفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی؛ مجموعه بزرگ حسن پادشاه یا ‘میدان صاحب الامر’ با گستره ۱۶۰ هزار مترمربع در دوره حکومت آق‌ قویونلوها ساخته شده است. مجموعه تاریخی حسن پادشاه به مدت ۴۰۰ سال محل و مقر حکومت و فرماندهی جهانشاه، اوزون حسن،‌ شاه ختایی و شاه طهماسب صفوی بوده است.

«حسین اسماعیلی سنگری» مدیر پایگاه بازار تاریخی تبریز با اعلام این مطلب گفت: یکی از اقدامات مهمی که در شش ماه اخیری که توسط پایگاه بازار تاریخی تبریز صورت گرفته ادامه عملیات مرمتی مجموعه حسن پادشاه تبریز است.

او گفت: درحال حاضر مرمت حجره های ضلع شمالی و جنوبی و بخش مدرس مجموعه در ضلع شرقی انجام شده و اجرای پی گردی های ایوان ضلع شرقی این مجموعه همچنان در حال مرمت است.

آنطور که اسماعیلی گفت: فاز دوم مرمت مجموعه حسن پادشاه تبریز از ابتدای تیرماه آغاز شد و قرار است تا پایان اسفندماه به اتمام برسد.

مدیر پایگاه بازار جهانی تبریز همچنین از اقدامات مشارکتی پایگاه و اداره آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی خبر داد.

به گفته او، موضوع انشعاب آب و فاضلاب بازار تاریخی تبریز یکی از اقدامات اساسی و زیرساختی بازار تبریز است که با مشارکت پایگاه و اداره آب و فاضلاب استان همراه با کف سازی بازار انجام شد.

او تاکید کرد: پروژه مرمت مشارکتی زیرساخت بازار تاریخی تبریز از ابتدای سال جاری آغاز شد و هم اکنون نیز ۷۰ درصد آن به اتمام رسیده است.

اسماعیلی همچنین تاکید کرد:صدور نزدیک به ۳۰۰ پروانه مرمتی و نظارت مستقیم بر مرمت، حفاظت حجره های داخل بازار تبریز، مرمت راسته صادقیه بازار و سبک سازی پشت بام بازار دوتچی از دیگر فعالیت های صورت گرفته در  پایگاه بازار تاریخی تبریز است.

print

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید