مونسان تمبر شد و تمبر خود را امضاء کرد/وزیر میراث‌فرهنگی: مجموعه‌دارها آثارشان را به وزارت میراث‌فرهنگی اهداء کنند تا نگرانی‌‌‌ها پس از فوت‌شان برطرف شود

1 انتشار:

صدای میراث: علی‌اصغر مونسان، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور صبح امروز در حاشیه دیدار با مجموعه‌دارها از تمبر خود به عنوان نخستین وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی رونمایی و تمبر خود را امضاء کرد.

به گزارش وزارت میراث فرهنگی، علی‌اصغر مونسان پیش از امضای تمبر خود، در دیدار با اعضای انجمن مجموعه‌دارهای ایران اعلام کرد: «موزه‌ها، کاخ‌موزه‌ها و اماکن فرهنگی تاریخی در تهران و استان‌ها برای معرفی آثار مجموعه‌داران می‌تواند در اختیار آن‌ها قرار گیرد.»

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگزی و صنایع‌دستی با اعلام این که وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آمادگی خود را برای حمایت کامل از مجموعه‌داران اعلام می‌کند، بر اهمیت معرفی آثار و اشیای مجموعه‌داران تاکید کرد و گفت:  «این آثار باید به شکل مناسب معرفی شوند و از همین رو پیشنهاد می‌شود آثار مجموعه‌دارها در پورتال جامع گردشگری ایران که به ۵ زبان زنده دنیا به معرفی جاذبه‌های گردشگری و ظرفیت‌های فرهنگی تاریخی کشورمان می‌پردازد، معرفی شوند.»

علی‌اصغر مونسان همچنین به مجموعه‌‌دارهای آثار تاریخی – فرهنگی پیشنهاد کرد مجموعه‌دارها آثار خود را به وزارت میراث فرهنگی اهداء کنند تا به نام خودشان نگهداری و به نمایش گذاشته شود تا نگرانی‌ها از وضعیت مجموعه مجموعه‌دارها پس از فوت آن‌ها برطرف شود.

محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی نیز در نشست وزیر میراث فرهنگی با مجموعه‌دارها گفت: «تلاش‌های مجموعه‌داران بخش خصوصی برای ما مقدس است، چرا که آن‌ها از اموال و اشیای تاریخی که هویت فرهنگی ما هستند صیانت می‌کنند.»

منوچهر لطفی رئیس انجمن مجموعه‌داران ایران نیز در این نشست تاریخ مجموعه‌داری در ایران را ۱۷۰ سال دانست و گفت: مجموعه‌دارها بدون توقع و چشمداشت در حوزه فرهنگ و هویت تاریخی کشور فعالیت می‌کنند.

گفتنی است در خبر ارسال شده از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اشاره‌ای به این موضوع نشده است که کدامیک از مجموعه‌دارها برای وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور تمبر سفارشی چاپ کرده است. حتی اشاره نشده است که این اقدام از سوی وزارت میراث فرهنگی با همکاری شرکت پست جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته یا مجموعه‌دارها تمبر وزیر میراث‌فرهنگی چاپ کرده‌اند.

print

Discussion۱ دیدگاه

  1. میراث دوست

    یعنی مجموعه‌دارها نیاز به این پاچه‌خواری داشتند. آقای مونسان برای چه عملکرد شاخصی تمبر به نامشان زده می‌شود؟ نخستین وزیر میراث بودن دلیل صدور مجوز تمبر از سوی وزارت فناوری اطلاعات است؟ اگر اینگونه باشد برای همه اولین‌ها تمبر زده شود.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید