نخستین جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری اهدا می‌شود

0 انتشار:

نخستین دوره جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری اسفندماه سالجاری برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع‌فرهنگی، «نخستین دوره جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری» در سال جاری با هدف تشویق شرکت ها ، سازمان ها و بنگاه های اقتصادی صنعت گردشگری در اعمال روش‌های نوین مدیریت گردشگری و شناسایی و بهبود نقاط قوت و زمینه‌های قابل بهبود سازمان برگزار می شود.
مطالعات اولیه این جایزه از سال ۱۳۹۲ در دانشکده علوم گردشگری دانشگاه علم و فرهنگ آغاز شده و مدل نهایی آن با حضور اساتید دانشگاهی و متخصصان صنعت گردشگری طراحی شده است.

این جایزه با اهداف ایجاد فضای رقابتی برای تعالی بنگاه‌ها و سازمان‌های حوزه گردشگری، تشویق بنگاه‌ها برای شناخت نقاط قوت و زمینه‌های قابل بهبودو اجرای پروژه های بهبود، ایجاد فضای مثبت، توام با خلاقیت و نوآوری و تبادل تجربیات موفق بنگاه‌های گردشگری،  ارج نهادن به کارکنان سازمانهای متعالی و بهره ور صنعت گردشگری و به رسمیت شناختن بهترین سازمان ها اعم از  خصوصی، دولتی یا غیر انتفاعی در زمینه گردشگری برگزار می شود.

به گفته دکتر محمد حسین ایمانی خوشخو؛ رییس شورای سیاستگذاری جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری، امروزه بیشتر کشورهای دنیا با تکیه بر مدل های علمی، جوایزی را در سطح ملی و منطقه ای ایجاد کرده اند که محرک سازمان ها و کسب و کارها در تعالی، رشد و ثروت آفرینی است. برگزاری این جایزه و استفاده از مدل های علمی روز دنیا، خطوط راهنمایی برای سازمان های گردشگری ایجاد می کند تا پیشرفت ها و عملکرد خود را در زمینه کیفیت و سرآمدی سازمانی اندازه گیری کنند.

گفتنی است، پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع‌فرهنگی متولی این جایزه است و مقدمات اجرایی آن در حال انجام است.  مراسم نهایی این برنامه و اهدای جوایز به شرکت کنندگان در اسفند ماه سال ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد. دبیر خانه این جایزه در پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی مستقر است و علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات با شماره تلفن ۰۲۱۴۴۲۳۸۱۷۱ داخلی ۶۱۹ تماس بگیرند.

print

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید