نمایش شگفتی‌های معماری هندوستان در کاخ گلستان

0 انتشار:

نمایشگاه نقاشی بناهای تاریخی هندوستان با عنوان «شگفتی‌های معماری هندوستان» با همکاری مرکز فرهنگی سفارت هندوستان در مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان ۲۸ مرداد به نمایش گذاشته می شود.

به گزارش صدای میراث، به نقل از روابط عمومی کاخ گلستان، مسعود نصرتی، مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان گفت: نمایشگاه نقاشی بناهای تاریخی هندوستان با عنوان «شگفتی‌های معماری هندوستان: بازنمایی با آب رنگ» درهفتادمین سال برقراری روابط دیپلماتیک هندوستان و ایران با همکاری مرکز فرهنگی سفارت هندوستان و مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان برگزارمی‌شود.

وی افزود: در این نمایشگاه ۲۴ اثر آب رنگ از «کاشینات داث» نقاش هندی به‌ مدت یک ماه در عمارت شمس العماره به نمایش گذاشته می شود. در کنار این نمایشگاه منتخبی از ۴۰ اثر فتوگرافی آلبوم خانه کاخ گلستان با موضوع جلوه هایی از هند شامل بناها، اماکن، مقابر، مناره ها و شهرهای کلکته، دکن، بمبئی، تصاویری از مردم شناسی این کشور و منتخبی از مبلمان چوبی اهدایی کشور هند به پادشاهان دوره قاجار به نمایش در می آید.

علاقه مندان به هنرهای نقاشی و عکاسی برای بازدید از این نمایشگاه می توانند از ۲۸ مرداد تا ۲۷ شهریور از ساعت ۹ تا ۱۷ به مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان واقع در میدان ارگ مراجعه کنند.

print

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید