۱۴ پروژه گردشگری در نشست سازمان‌های غیردولتی و گردشگری پایدار شهرهای خلاق آماده اجرا شد

0 انتشار:

مینا علی‌اسلام/

صدای میراث: در نتیجه برگزاری کارگاه‌های برگزار شده در نشست تخصصی ترویجی «سازمان‌های غیردولتی و گردشگری پایدار شهرهای خلاق» که از تاریخ۱۳ الی ۱۵ آذرماه در رشت برگزار شد، ایده‌های مطرح شده تشکل‌ها منجر به تهیه طرح آماده اجرای چهارده پروژه گردشگری شد.

یک فعال گردشگری در حوزه توان‌افزایی و ترویج مفاهیم گردشگری اجتماع محور درباره تفاوت‌های نشست تخصصی ترویجی «سازمان‌های غیردولتی و گردشگری پایدار شهرهای خلاق» با دیگر رویدادهای گردشگری گفت: آنچه که در رشت برگزار شد دوازدهمین نشست گروه کاری سازمان‌های غیردولتی حوزه گردشگری حامی توسعه پایدار است.

بابک مغازه‌ای گفت: تفاوت اساسی این نشست با برخی نشست‌های دیگر حضور تشکل‌هایی از چهار گوشه کشور و توجه به شهرهای خلاق بود.

او افزود: نمایندگانی از چهار شهر خلاق رشت، اصفهان، بندرعباس و سنندج در این نشست حضور داشتند و قرار شد در قالب این تفاهمنامه به همکاری با یکدیگر بپردازند.

وی ادامه داد: دو موضوع گردشگری خلاق و گردشگری غذا هم موضوعات مورد بحث در نشست تخصصی ترویجی «سازمان‌های غیردولتی و گردشگری پایدار شهرهای خلاق» بودند.

مغازه‌ای گفت: سعی کردیم که شکل فعالیت‌های خود و تشکل‌ها را روزآمد کنیم و همکاری بین تشکلی را توسعه دهیم.

به گفته او، در شکل متفاوت این نشست سعی شد از الگوی نشست‌های استارتاپ گونه ایده‌برداری شود.

این فعال گردشگری تاکید کرد: در روز نخست نشست شهر خلاق غذا، به صرف شام به استقبال گردشگری غذا رفتیم و سخنرانی‌ها نیز همانجا برگزار شد.

او گفت: در روز دوم نیز هشت ورک‌شاپ تخصصی شبکه شهرهای خلاق، شبکه شهرهای یادگیرنده، گردشگری خلاق، روایت‌گری در گردشگری خلاق، روش تدوین و پروژه‌نویسی و برنامه اقدام برای تشکل‌ها و برندسازی برای تشکل‌های غیر دولتی برگزار شد.

مغازه‌ای افزود: برای کلیه انجمن‌های حاضر در این نشست‌ها فرصت ایده‌پردازی به وجود آمد و ایده‌ها ارائه و تسهیل شد.

print

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید