۸ بنای تاریخی تهران ثبت ملی شد/امجدیه، زورخانه پولاد و حمام سرپولک در فهرست آثار ملی ثبت شد

0 انتشار:

صدای میراث: معاون میراث‌فرهنگی استان تهران گفت: ۸ اثر تاریخی شامل ورزشگاه امجدیه، زورخانه پولاد، دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، پادگان ۰۶ منطقه پاسداران، حمام سرپولک، میراث‌ صنعتی – نظامی سلطنت‌آباد در صنایع دفاع منطقه پاسداران و دو منزل مسکونی در منطقه ۱۱ و ۱۲ شهرداری تهران در جلسه شورای عالی ثبت، در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

محسن شیخ‌الاسلامی با اعلام این که شرایط و ضوابط نگهداری و حریم آثار ثبت شده به مالکان و دستگاه‌های متولی ابلاغ خواهد شد گفت: حفظ و صیانت از هویت شهر تهران یک همت و عزم عمومی می‌خواهد که خوشبختانه این تغییر نگرش در صیانت از میراث‌فرهنگی در محوطه‌های نظامی نیز دیده می‌شود.

معاون میراث فرهنگی استان تهران گفت: ثبت میراث معنوی و طبیعی از بخش‌های مغفول مانده در استان تهران است و به همین منظور تلاش خواهیم کرد در سال ۹۸ آثار معنوی و طبیعی بیشتر مورد توجه و ثبت قرار گیرد.

شیخ‌الاسلام افزود: ۸ اثر مذکور، اثر تحت حفاظت و نظارت اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران است و هرگونه دخل و تصرف یا اقدام عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر هویت آن‌ها شود، برابر مواد ۵۵۸ لغایت ۵۶۹ از کتاب پنجم قانون مجازات‌های اسلامی، تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده، جرم محسوب می‌شود و مرمت وبازسازی اثر صرفا با تایید و نظارت اداره کل میراث‌فرهنگی استان تهران ممکن است.

print

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید