مونسان: در هر شهر ایران یک بازارچه صنایع‌دستی خواهیم داشت

0 انتشار:

صدای میراث: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با بیان این‌که در حوزه تولید صنایع‌دستی هیچ مشکلی نداریم و باید فعالیت‌ها را در حوزه فروش متمرکز کنیم، گفت: برنامه‌ریزی‌های ما بر این است تا هر شهر کشور حداقل یک بازارچه صنایع‌دستی داشته باشد.

علی‌اصغر مونسان در حاشیه مراسم بزرگداشت روز جهانی صنایع‌دستی افزود: صنایع‌دستی ایرانی شامل دانش صنعتی و دانش هنری است و تلفیق این دو دانش با سنت‌های زیبای ایرانی باعث خلق آثار بسیار زیبا شده است.

به گزارش سازمان میراث‌فرهنگی، او افزود: صنایع‌دستی پیش‌تر به‌عنوان آثار فاخر شناخته می‌شد که برای دکوراسیون مورد بهره برداری قرار می‌گرفت. اما اکنون شاهد ورود صنایع‌دستی به زندگی روزمره مردم هستیم.

مونسان گفت: صنایع‌دستی به یکی از بخش‌های اقتصادی کشور تبدیل شده و به تولید اشتغال و رونق اقتصادی و درآمدزایی در کشور کمک می‌کند.

معاون رئیس‌جمهوری گفت: سال گذشته از مبادی رسمی کشور، ۲۸۹میلیون دلار صادرات صنایع‌دستی انجام شد و ۳۰۰میلیون دلار نیز صادرات چمدانی داشتیم و با این‌حال به‌دنبال صادرات ۲میلیارد دلاری صنایع‌دستی هستیم.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری افزود: در حوزه صنایع‌دستی با اعتباری بین ۵۰ تا ۷۰میلیون تومان می‌توان برای یک نفر شغل ایجاد کرد اما این رقم در سایر بخش‌های مختلف ازجمله حوزه صنعت بیش از ۵۰۰میلیون تومان برای هر نفر است.

مونسان افزود: امروز شاهد افتتاح گذر صنایع‌دستی در خیابان استاد نجات‌الهی هستیم که با همکاری شهرداری محقق شده است و پیش از این نیز در منطقه عودلاجان بازار آن منطقه را با همکاری شهرداری احیا کردیم و هدف از این فعالیت‌ها رونق هرچه بیشتر صنایع‌دستی است.

گفتنی است، مراسم گرامیداشت روز جهانی صنایع‌دستی با حضور «غدا هیجاوی» رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع‌دستی، دکتر علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، پیروز حناچی شهردار تهران و تعدادی از معاونان و مدیران سازمان میراث‌فرهنگی، مدیران شهری، نمایندگان مجلس و اعضای شورای اسلامی شهر تهران و جمع کثیری از هنرمندان صنایع‌دستی عصر دیروز در محل خیابان استاد نجات‌الهی برگزار شد.

print

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید