چهارشنبه, ۲۹ فروردین, ۱۴۰۳

۹۸ هزار تخت هتل‌ها آماده میزبانی از بیماران کرونا شد/هتل‌ها به چرخه مقابله با کرونا وارد شدند

0 انتشار:

صدای میراث: ۹۸ هزار تخت هتل در کشور برای اجرای طرح مقابله با کرونا موسوم به طرح شهید قاسم سلیمانی برای بیماران کرونا اختصاص یافت.

صدای میراث پیشتر در خبری به نقل از رییس جامعه هتلداران ایران اعلام کرده بود که فهرست ۳۳ هتل در فاز نخست برای انعقاد قرارداد با وزارت بهداشت و تامین هزینه‌های اجرای این طرح به وزارت بهداشت ارسال شده است.

فهرست ۳۳ هتل برای تبدیل به نقاهتگاه بیماران کرونا به وزارت بهداشت ارسال شد

اکنون رییس قرارگاه پشتیبانی طرح آموزش، بیماریابی و جداسازی مدیریت بیماری کرونا موسوم به طرح قاسم سلیمانی با اعلام این خبر در نشست ویدیو کنفرانس خود گفت: در این مرحله برای افرادی که به کرونا مبتلا شدند و امکان جداسازی آنها از سایر اعضای خانواده در خانه خودشان وجود ندارد امکاناتی در نظر گرفته شده است و در فاز اول برای جداسازی از هتل‌ها وسایر مراکز اقامتی استفاده می‌شود.

پیرحسین کولیوند اعلام کرد: تا به امروز ۹۸ هزار تخت را در اختیار قرار داده‌ایم و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز پیگیر و مجری اصلی این کار هستند تا از بیماران مبتلا به کرونا مراقبت کنند. تیم‌های بهداشتی و درمانی نیز در محل حضور دارند و این عزیزان مرتب کنترل و مراقبت می شوند و اگر مشکلی داشته باشند به سرعت به بیمارستان‌ها منتقل می‌شوند.

وی افزود: برای بحث مراکز اقامتی سلامت چند فاز داریم، فاز اول شامل هتل‌ها و مهمانسراهای دولتی است که تا به الان در اختیار گرفته‌ایم. فاز دوم هتل‌ها و مهمانسراهای گردشگری، فاز سوم هتل‌ها و مهمانسراهای خصوصی و پس از آن خوابگاه‌ها و بعد مساجد، زائرسراها و سالن‌های ورزشی است.

رئیس اورژانس کشور تصریح کرد: تا جایی که امکان داشته باشد ما افراد را به هتل‌ها و مهمانسراها منتقل می‌کنیم.

کولیوند در پاسخ به سوالی درخصوص هزینه اجرای طرح نقاهتگاهی هتل‌ها برای بیماران کرونا گفت: اجرای این طرح هیچ هزینه‌ای برای مردم ندارد و هزینه آن از سوی دولت پرداخت می‌شود، ۹۸ هزار تخت قرنطینه در هتل‌ها و خوابگاه‌ها برای مبتلایان در نظر گرفته شده و ۴۰ هزار تخت دیگر نیز برای این کار در نظر گرفته خواهد شد.

print

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید